Drømmer du om at få farvet de triste køkkenlåger eller en billig hækklipning? Eller mangler du en ekstra skilling, og er du en handy-person? Så se med her.
På Handyhand kan du kvit og frit slå dine projekter og opgaver op, og få kontakt til dem der kan opfylde dine ønsker - Og du kan ligeledes gratis byde ind på at løse nogle af de mange opgaver.
Her er et udsnit af nogle af de mange “Handyhandere” som tilbyder deres hjælp til opgaver i Virum:
-
-
Mathias L.
Fra Virum
Hej, Jeg har gennem de sidste 3 år drevet Lumida som er en aut. elinstallatør virksomhed, derfo... -
Uanset om du søger inspiration til at få lettet hverdagen, dit drømmeprojekt eller du har lyst til at tjene en ekstra skilling på at udføre nogle af opgaverne, så er her til inspiration et udsnit af de opgaver der er opslået i nærheden:
Nete G., Gitte E. og Anne K. søger hjælp til husopgaver i Virum
-
reparation af opvaskemaskine
Fra Nete G. (Virum)
Vi har en ASKo opvaskemaskine som ikke vasker rigtigt -
Skille 3 Ikea skabe ad. Pax 236.
Fra Gitte E. (Virum)
Ikea skabe skal skilles ad mhp flytning. 2 skabe er ca 100x56x236 og 1 skab halv så bred. Flyttefir... -
Mindre projekter i nyrenoveret kælder
Fra Anne K. (Virum)
Mindre opgaver i kælder - rørkasse, lister om ventilation, elskab, badeværelsesskab (under vask) og...
Peter B., Joachim A. og Nicole V. søger hjælp til haveopgaver i Virum
-
Design af ca. 30-50 kvm. indkørsel
Fra Peter B. (Virum)
Omdesign af ca. 30 kvm. indkørsel og forhave. I dag er der en plads til 1 bil og lidt planter ved s... -
Græsslåning af 2000m2 med højt græs inkl opsamling af græs. Adgang til have via 1m bred havelåge
Fra Joachim A. (Virum)
Græsslåning af 2000m2 have. Hurtigst muligt. Græsset er højt og har ikke været slået i et par uger.... -
Anja T., VIVI N. og Bjarne V. søger hjælp til diverse opgaver i Virum
-
Sushi
Fra Anja T. (Virum)
Hej D§§§§§§§§§§§§ skal vores søn konfirmeres og hans ønske er at servere sushi for gæsterne, og at ... -
klipning
Fra VIVI N. (Virum)
Dame Klipning af pagehår med pandehår, der skal klippes 2-3 cm af. Mit hår er fint eller tyndt. ... -
Nyt fordæk på el-løbehjul (punkteret) Jeg har et som ikke kan tænde og slukke. Motor virker
Fra Bjarne V. (Virum)
Udskifte fordæk (punkteret) Har et som ikke vil tænde/slukke. Motor virker. Kan godt oplades